Sushi World – Rzeszów

Na mapie Rzeszowa pojawiła się nowa restauracja serwująca doskonałej jakości sushi. Mowa tutaj o Sushi World. Restauracja znajduje się przy adresie Wołyńska 8/4, 35-119 Rzeszów. Jeśli chcesz zasmakować doskonałej jakości produktów prosto z Japonii, to zapraszamy do nas. Na pewno wyjdziesz od nas najedzony i zadowolony!

 

Absolutny przewodnik po sushi i to, co koniecznie musisz wiedzieć

Sushi to kuchnia japońska, popularna w wielu częściach świata. Często podaje się go jako danie z ryżem i surową rybą. Sushi można jeść na śniadanie, lunch lub kolację, ale najczęściej spożywane jest jako przystawka lub lekki posiłek. Sushi istnieje od wieków, a jego pochodzenie nie jest jasne. Słowo „sushi” po raz pierwszy pojawiło się w Japonii w 1798 r., kiedy przyrządzono je z ugotowanego ryżu zmieszanego z octem, cukrem, solą i wodorostami. Obecnie istnieje ponad 100 różnych rodzajów sushi, w tym nigiri (ryba na ryżu), maki (bułki), chirashi (rozrzucone sushi) i temaki (rolka ręczna). Sushi zwykle je się pałeczkami, ale można je również jeść za pomocą ręki. Sushi istnieje od XV wieku, kiedy to odnotowano, że spożywano je podczas rytuału w Tokio. Uważa się, że pochodzi z Chin, gdzie był znany jako Chiu-sui. Kuchnia japońska jest wynikiem wielu wpływów z Chin i innych krajów azjatyckich. W związku z tym sushi dzieli wiele swoich składników z innymi tradycyjnymi.

Historia sushi i skąd się wzięło?

Sushi to japoński przysmak, który istnieje od wieków. Geneza sushi wciąż pozostaje tajemnicą, ale uważa się, że pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Został wprowadzony do Japonii przez buddyjskich mnichów, którzy przybyli tam i przywieźli ze sobą kilka. Ale rodzaj sushi, który znamy dzisiaj, pojawił się dopiero w XIX wieku, kiedy Tokio rozkwitało, a ludzie chcieli czegoś nowego do jedzenia. Dziś sushi jest jedną z najpopularniejszych potraw w Japonii. Dla przykładu Amerykanie zjadają 27 milionów funtów sushi rocznie.

Sushi World w Rzeszowie

Najlepsze sushi w Rzeszowie znajdziesz w Sushi World. Oferujemy szeroki wybór dań, od sushi po makaron. W restauracji zaskoczy Cię duży wybór napojów, w tym piwo i sake. Rzeszów to miasto w południowo-wschodniej Polsce. Położone jest na obu brzegach Wisłoka. Sushi World mieści się w Rzeszowie i oferuje sushi z całego świata. Posiada również duży wybór win, piw i koktajli.

Sushi World
Rzeszów, ul. Wołyńska 8/4

Odwiedź stronę Sushi World

Sushi World Rzeszów logo